M. R. ŠTEFÁNIK v myšlienkach a obrazoch

Ján Fuska a kol.

Kniha obsahuje jedinečný Štefánikov myšlienkový a mravný odkaz vo forme  citátov, ktoré sú rozdelené podľa významu do niekoľkých častí (veda, láska, život, demokracia, národ, atď). Autentické citáty umožňujú, aby si čitateľ sám vytvoril obraz o Štefánikovom živote, ale najmä o jeho vzťahu k životu, človeku a národu.

Súčasne obsahuje myšlienky a výroky mnohých významných osobností, ktoré oni vyslovili v súvislosti so Štefánikom, ktorého osobne poznali a s ním sa stretli. Je to jedinečné ocenenie Štefánikovej osobnosti, neskreslené dobovým nánosom účelových zámerov.

Viac, ako 240  čiernobielych a farebných fotografií bohato dokumentuje život M. R. Štefánika v rôznych v obdobiach a situáciách. Priložené sú aj farebné mapy Štefánikových ciest po Európe a celom svete

Všetky texty sú v jazyku slovenskom, francúzskom a anglickom v kvalitných  prekladoch.

Kniha má vynikajúcu grafickú úpravu aj polygrafické prevedenie na kvalitnom papieri

Knihu vydala Nadácia Milana Rastislava Štefánika spolu s nakladateľstvom Elán prvý krát v roku 1999 pri 80. výročí jeho tragickej smrti (3500 výtlačkov) a druhé doplnené a upravené vydanie vyšlo v roku 2009 (3000 výtlačkov) pri rovnakej príležitosti (90. výročie smrti). Vydanie knihy podporila aj  Nadácia Josepha Felixa  (Francúzska republika).

Kniha bola s úspechom uvedená v roku 1999 v Paríži, pri návšteve delegácie Slovenskej republiky vo Francúzsku. Je to reprezentačná publikácia, ktorú využíva Vláda Slovenskej republiky, Ministerstvo obrany SR, ale najmä Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky v rámci zahraničnej reprezentácie.

Kniha je vhodná ako jedinečný dar pre prezentáciu organizácie i pre osobnú pozornosť.

Objednávky: Nadácia Milana Rastislava Štefánika, Albrechtova 11, 821 03 Bratislava

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Cena knihy: 12 Eur (+poštovné a balné)


Joomla developer