V tomto roku sa nám podarilo vďaka dotácii Ministerstva obrany Slovenskej republiky a ústretovosti Železníc Slovenskej republiky, Generálneho štábu ozbrojených síl SR, Železničného múzea SR a Klubu historickej techniky pri Rušňovom depe Zvolen zabezpečiť po troch rokoch návštevu Legiovlaku na Slovensku. Pojazdné múzeum Československej obce legionárskej sa predstaví slovenskej verejnosti 9. a 10. septembra 2023 v priestoroch Železničného múzea SR (Rendez) v Bratislave a od 12. do 17. septembra 2023 v Železničnej stanici Zvolen. Vždy prvý deň návštevy o 10,00 hodine v Bratislave a Zvolene sa uskutoční slávnostné privítanie Legiovlaku za asistencie príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov legendárnej histórie Československého zahraničného vojska - Légií z obdobia rokov 1914 - 1920. 

 

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov legendárnej histórie Československého zahraničného vojska - Légií z obdobia rokov 1914 - 1920. Vstup je voľný a školské skupiny si môžu dohodnúť na http://legie100.com/legiovlak/ termín s výkladom.

 Pavel Šesták


Joomla developer